uroda

Medyczna kostka rehabilitacyjna.

Nawet najbardziej prosty i nieskomplikowany, niewymagający dużego wkładu siły ruch, może być dla osoby rehabilitującej się po urazie, absolutnie nie do wykonania. Dlatego najprostsze i najmniej wymagające urządzenia i przyrządy jak kostki rehabilitacyjne niejednokrotnie wykonują dla chorego najwięcej dobrej pracy. Imitować proste ruchy stawu kolanowego czy przywracać obciążenia stawu biodrowego albo trenować równowagę na schodach, można z powodzeniem sięgając właśnie po rozwiązania jak medyczna kostka rehabilitacyjna.

Kostki do rehabilitacji ruchowej

To, co odróżnia między sobą poszczególne kostki rehabilitacyjne , to nie tylko ich kolory, chociaż naturalnie w naszym sklepie skompletują Państwo kostki według również tego parametru. Najistotniejsze z punktu widzenia samego procesu rekonwalescencji jest jednak to, aby konkretna kostka rehabilitacyjna była dostosowana swoim rozmiarem do możliwości chorego. Przykładowo – kostka o wysokości 30 centymetrów wymaga od chorego o wiele większego zakresu ruchomości i wysiłku, aniżeli kostka o wysokości zaledwie 10 centymetrów.

Najczęściej producenci sprzedają takie kostki rehabilitacyjne dla chorych w różnych zestawach, umożliwiających skomponowanie krótkiego toru treningowego z 3 do 5 elementów. Wskazanym jest oczywiście, aby kolejne ułożone na trasie kostki były za każdym razem wyższe, co umożliwi dłuższy i skuteczniejszy trening na obciążeniach. Dla osób wyjątkowo cierpiących na problemy z poruszaniem się, warto sięgać tylko i wyłącznie po niskie i odpowiednio wyprofilowane kostki.

Możliwość komentowania Medyczna kostka rehabilitacyjna. została wyłączona