rehabilitacja

Stomatologia chirurgiczna

Wykorzystanie laserów o różnej długości wiązki w medycynie jest dzisiaj powszechne. Także stomatologia estetyczna i chirurgia szczękowa, wiele zawdzięczają technologiom laserowym, a najbardziej zadowoleni z ich wykorzystania w szerokim spektrum są oczywiście sami pacjenci. Zabiegi z wykorzystaniem laserów może nie zrewolucjonizowały nauki jaką jest stomatologia, ale otworzyła na pewno szeroko drzwi do nowych, skuteczniejszych, bardziej bezbolesnych i łatwiejszych w przeprowadzaniu, metod leczenia najróżniejszych chorób, jak chociażby:

  • Periodontologia

  • Ortodoncja

  • Chirurgia

  • Endodoncja

  • Periodontologia

  • Wybielanie zębów

Różne konfiguracje lasera

Oczywiście stomatologia chirurgiczna jest bardzo rozwojową dziedziną, dlatego stosowane w niej lasery muszą być najwyższej jakości. Laser stomatologiczny najnowszej generacji, to urządzenie wielofunkcyjne, obsługujące wiązkę światła w bardzo różnych długościach i parametrach. Przede wszystkim, laser w konfiguracji Er:YAG umożliwia bardzo skuteczne oddziaływanie na tkanki twarde i chociażby borowanie w tej strukturze. Z kolei laser typu Nd:YAG idealnie oddziałuje na tkanki miękkie, zapewniając w nich największą precyzję i bardzo wysoki poziom dezynfekcji.

Naturalnie maszyny, które wykorzystuje współczesna stomatologia ceny mają adekwatne do swoich możliwości. Są jednak tak wielofunkcyjne, ponieważ mają nieograniczone możliwości konfiguracji, dobierania końcówek (m.in. światłowodowe), najróżniejsze zestawy kątnic oraz głowic do najlepszego możliwie leczenia miejscowego zęba. Wszystkie te warianty wraz ze szczegółowym opisem technicznym i dodatkami znajdą Państwo na naszych stronach.

Możliwość komentowania Stomatologia chirurgiczna została wyłączona