rehabilitacja

Wałki rehabilitacyjne

Fizjoterapeuci niezwykle często wykorzystują kinezyterapię w swojej pracy i najchętniej łączą ją z masażami mięśni. Taka terapia ruchowa doskonale wpływa na pacjenta i często pomaga mu w odzyskaniu maksymalnej ruchomości kończyn i stawów. Wymaga jednak z jego strony sporego zaangażowania i wiele wysiłku.

Każdy gabinet fizjoterapeutyczny powinien być oczywiście wyposażony w różnego rodzaju akcesoria i narzędzia, które pomagają w wykonywaniu takich ćwiczeń. Doskonale sprawdzają się wałki rehabilitacyjne i do masażu, które są niedrogie, a można je wykorzystać na wiele sposobów. Przede wszystkim, świetnie sprawdzają się podczas masażu, standardowej rehabilitacji, ale również w gimnastyce korekcyjnej dla dzieci.

Szerokie zastosowanie wałków rehabilitacyjnych

Wałki rehabilitacyjne mogą być wykorzystywane na przykład do podpierania stóp, kolan, czy barków pacjenta, dla jego wygody i komfortu. Wałek ma wpływ na rozluźnienie napięcia tkanek mięśniowych, stawów, powięzi i ścięgien. W szczególności poleca się go do masażu tylnej części ciała, a przede wszystkim kończyn dolnych i pleców. Idealnie sprawdza się również podczas refleksoterapii stóp.

Nasz sklep oferuje szeroki wybór takich wałków rehabilitacyjnych w doskonałych cenach. Dzięki temu, że wielu producentów wprowadza na rynek wałki rehabilitacyjne i do masażu ceny ich znacznie się obniżyły i mogą pozwolić sobie na nie nawet prywatni użytkownicy, aby wspierać swoją domową rehabilitację. Z pewnością jest to również obowiązkowe wyposażenie każdego gabinetu fizjoterapii.

Możliwość komentowania Wałki rehabilitacyjne została wyłączona