rehabilitacja

Wzrostomierz i wzrostomiarka

Praktycznie każdy z lat wczesnoszkolnych pamięta specjalne wagi z miarkami wzrostu, na które stawało się w trakcie bilansu u pielęgniarki. Po dziś dzień takie wzrostomierze i wzrostomiarki stanowią absolutnie podstawowe wyposażenie nie tylko szkolnych gabinetów, których jest coraz mniej, ale każdej przychodni czy placówki albo gabinetu lekarskiego. W naszej ofercie znajdują się dwa najpopularniejsze modele na rynku, a więc standardowa składana miara do mierzenia w gabinecie oraz środowisku pacjenta w pozycji stojącej – to tzw. stadiometry. Posiadamy jednak również w naszej ofercie uniwersalne wzrostomierze i wzrostomiarki dla niemowląt.

Innowacyjne rozwiązania od sprawdzonych producentów

Producenci modeli w tej kategorii stawiają przede wszystkim na wygodę użytkowania. W przypadku wzrostomierzy dla niemowląt bardzo ważne jest ułożenie dziecka w stabilnej pozycji pozwalającej na prawidłowe zdjęcie wymiaru. Mechaniczny wzrostomierz i wzrostomiarka jest w tej sytuacji wyposażona w dodatkowe ograniczniki na wysokości głowy oraz stóp niemowlaka, dzięki czemu pomiar jest zawsze dokładny. Dużą zaletą modeli jest ich niewielki rozmiar i niska waga, dzięki czemu nadają się one zarówno do działania stacjonarnego w gabinecie czy przychodni jak i do wizyt środowiskowych bezpośrednio u pacjenta.

Innym rozwiązaniem, które Państwu proponujemy, są szeroko spotykane i powszechnie wykorzystywane stadiometry. Tutaj, w odróżnieniu od miar dla niemowląt, pacjenci poddawani pomiarom muszą już być zdolni do samodzielnego zachowania pozycji wyprostowanej i stojącej. Miara jest bowiem zamontowania na rozkładaną, przesuwną podziałką. Oczywiście wszystkie propozycje w tej kategorii cechują się najwyższą klasą materiałów zastosowanych w ich produkcji, co zapewnia trwałość i funkcjonalność na lata.

Możliwość komentowania Wzrostomierz i wzrostomiarka została wyłączona